Piaskowanie i malowanie wzorów na szkle

Piaskowanie szkła - Leżajsk, wzórPiaskowanie szkła

Piaskowanie to jedna z pierwszych technik zdobienia szkła, znana już od dawna jednak wciąż bardzo popularna. Technika ta pozwala uzyskać nieograniczoną ilość wzorów, które zdobią powierzchnię w niepowtarzalny sposób. Specjalistyczna obróbka materiałem ściernym prowadzi do usunięcia wierzchniej warstwy szkła, co powoduje widoczne zmatowienie jego powierzchni w wybranym miejscu. Wykorzystanie tej metody daje delikatne i subtelne rezultaty.

 

Efekt  piaskowania można otrzymać na dwa sposoby:

  • wypiaskowanie wzoru, napisu  na szkle bezbarwnym jak i matowym
  • negatyw, czyli wypiaskowanie tła tak aby wzór, napis był przezroczysty

Piaskowanie można wykorzystać do zdobienia drzwi szklanych, ścianek działowych, szyb okiennych i drzwiowych, balustrad, mebli, luster itd.

 

Malowanie wzorów na szkle, malowanie ze zdjęcia

Kolejną metodą zdobienia szkła jest jego malowanie. Szkło jest wypalane w wysokiej temperaturze dzięki czemu następuje trwałe wtopienie się farby w strukturę szkła gwarantując wysoką trwałość i odporność na ścieranie. Malowane wzory charakteryzują się wysokim odwzorowaniem detali.

Przykład: malowanie wzorów na szkle

Malowanie szkła  Malowanie szkła    Malowanie szkła  

Przykład: piaskowanie wzorów na szkle

Piaskowanie, grawerowanie wzorów na szkle - przykład

Innym punktem, o puszka powinniśmy być iphone monitoring software. Czy rocznie przeczytałeś o tym oprogramowaniu do kontrola telefonu iPhone? Po pierwsze, musisz wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów oprogramowania, które są dostępne w zależności od potrzeb. Oczywiście, lista jest bardzo duża. Nie wyważaj jednak wagi korzystania z internetu.